COVID-19 - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

COVID-19

Ogłoszenia
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach pragnie podziękować kierownictwu i pracownikom placówek handlowych w naszym mieście za umożliwianie dokonywania zakupów poza kolejnością opiekunom MOPS i wolontariuszom, którzy świadczą pomoc osobom niesamodzielnym, chorym, starszym i niepełnosprawnym. To bardzo ułatwia nam możliwość sprawnego realizowania zadań w postaci dokonywania zakupów i realizacji recept.

Dziękujemy za wyrozumiałość i pomoc w obecnych, pełnych wyzwań warunkach!

Podziękowania przesyłamy do wszystkich przyjaznych placówek a przede wszystkim do sklepu Biedronka przy ul. Jana Pawła II w Starachowicach za życzliwą obsługę naszych pracowników i wolontariuszy.

 Dyrekcja i pracownicy MOPS w Starachowicach
#zostanwdomu
MOPS w Starachowicach dzięki wsparciu i współpracy z firmą 

Walstead Central Europe
Walstead Kraków Sp. z o. o., 
ul. Obrońców Modlina 11, 30-733 Kraków 

otrzymał przyłbice medyczne na użytek opiekunek środowiskowych świadczących pracę nad osobami chorymi w ich miejscu zamieszkania, wolontariuszy dostarczających żywność do domów osób starszych i niepełnosprawnych, pracowników socjalnych przeprowadzających rozpoznanie w terenie w sprawach pilnych oraz pracowników biurowych obsługujących osoby z zewnątrz, np. listonosz, dostawcy. 
Są to przezroczyste maski zakrywające całą twarz i w ten sposób izolujące oczy, nos i usta przez które najczęściej dochodzi do zakażenia drogą kropelkową. 
Przyłbice dodatkowo zniechęcają do dotykania twarzy co jest jedną z najważniejszych zasad prewencji. 
Największe znaczenie będą miały dla zdrowia osób, które ze względu na możliwość niezachowania odstępu min. 1 metra, lub konieczność przemieszczania się, są bardziej narażone na ryzyko. 

Galardia zbiórka
Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie
Obiady dla SENIORA
Szanowni Przedsiębiorcy!

 • Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy osobom, które są najbardziej narażone i nie powinny wychodzić z domu w okresie stanu epidemii.
 • Zachęcamy do włączenia usługi zamawiania zakupów pierwszej potrzeby od lokalnych sprzedawców drogą telefoniczną wraz z dostawą do domu.
 • Zachęcamy do włączenia usługi zamawiania posiłków z dostawą do domu.
 • Zachęcamy do włączenia usługi handlu obwoźnego artykułów pierwszej potrzeby w miejscach gdzie jest trudny dostęp do sklepów.

Wszystkie te działania muszą odbywać się z zachowaniem środków ostrożności !

Kontakt z odbiorcami usług trzeba zminimalizować i posługiwać się środkami ochronnymi jak maski, rękawiczki gumowe, środki do dezynfekcji.

Wszystkie informacje dotyczące uruchomienia usług dla mieszkańców związanych ze stanem epidemii koronawirusa prosimy kierować na adres: sekretariat@mops.starachowice.pl


Bądźmy czujni, przygotowani i współpracujmy!


Szanowni Mieszkańcy!

W czasie powszechnej izolacji i zagrożenia epidemicznego osoby starsze powinny maksymalnie ograniczać wychodzenie z domu. Należy im to ułatwić, pomagając w codziennych zakupach.
Pomagajmy sobie nawzajem i pamiętamy o naszych sąsiadach w tym trudnym okresie. Szczególnie starszych i samotnych. Już samo okazanie zainteresowania ich stanem zdrowia będzie dla nich ogromnym wsparciem.

Władze naszego miasta przy współpracy Hufca ZHP zorganizowały wolontariat kryzysowy oferując pomoc wolontariuszy w zrobieniu zakupów pierwszej potrzeby, wykupieniu leków.

Zasady działania wolontariatu kryzysowego:
Uwaga !!!
Oferowana pomoc nie oznacza dostawy darmowej żywności!

 • Jeśli jesteś osobą, która jest samotną i nie ma możliwości skorzystania z pomocy osób bliskich zadzwoń na nr infolinii 668-945-104 działającej przez cały tydzień w godzinach 07:00 - 19:00.
 • Po otrzymaniu informacji o planowanym przybyciu wolontariusza przygotuj pieniądze (nie więcej niż 100 zł) oraz listę zakupów.
 • Pieniądze i listę przekażesz wolontariuszowi bezpośrednio do plastikowej koszulki w celu zminimalizowania kontaktu (wolontariusz będzie mieć na sobie rękawice ochronne).
 • Wolontariusz po zrobieniu zakupów przyniesie je niezwłocznie wraz z resztą pieniędzy z przekazanej kwoty oraz paragonem.
 • Zakupy zostaną przekazane przy drzwiach, a paragon i reszta pieniędzy zwrócone w plastikowej koszulce.

Zarządzenie nr 114/2020
Prezydenta Miasta Starachowice
z dnia 17.03.2020
w sprawie: powołania wolontariatu działającego na rzecz osób przebywających na terenie Gminy
Starachowice w związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2

Gmina Starachowice uruchamia punkt koordynacji pomocy dla osób starszych i niesamodzielnych potrzebujących pomocy. Punkt będzie prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach. 

Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr. 668-945-104 codziennie od 7.00 - 15.00. Pomoc świadczona będzie w formie wolontariatu realizowanego przez pełnoletnich Harcerzy i Instruktorów ZHP z Hufca w Starachowicach oraz wszystkie osoby chcące nieść pomoc a które mają ukończone 18 lat. Wolontariusze i pracownicy MOPS odpowiedzą na zgłoszenie. 

Dostępne będą następujące formy pomocy:
 • zakup i dostawa żywności do miejsca zamieszkania/pobytu seniora czy osoby niesamodzielnej
 • realizacja recept, zakup dostawa leków
 • wsparcie telefoniczne dla osób samotnych, dotkniętych poczuciem zagrożenia i osamotnienia.
 • możliwe będą (w miarę napływu wolontariuszy) inne formy pomocy o czym będziemy informowali na bieżąco.

Osoby chcące zostać wolontariuszami zgłaszają się pod nr infolinii 668-945-104.

MOPS zapewnia dla wolontariuszy: rękawiczki ochronne atestowane, identyfikator wolontariusza.

Za koordynację działań wolontariackich po stronie MOPS odpowiada Piotr Ambroszczyk - Zastępca Dyrektora MOPS, po stronie Hufca ZHP - hcm. Dorota Chyczewska.

Formularz dla wolontariuszaDane kontaktoweW jaki sposób chcę pomagać?

 Pomoc przy robieniu zakupów/dostarczenie
 Pomoc przy wyprowadzaniu zwierząt
 Przyjazny telefon - słowa wsparcia
Formularz dla potrzebującegoDane kontaktowe

Forma pomocy

 Pomoc przy robieniu zakupów/dostarczenie
 Pomoc przy wyprowadzaniu zwierząt
 Przyjazny telefon - słowa wsparcia

W związku z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19, informujemy, że od dnia 18 marca 2020 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starachowicach codziennie dyżurują pracownicy socjalni którzy udzielają niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. Porad udziela również prawnik i psycholog dla osób, które odczuwają lęk czy stres w związku z pandemią koronawirusa.

PRACOWNIK SOCJALNY
tel. 41 274 71 92 w godz. od 7.30 do 19.00

PSYCHOLOG
tel. 501 094 744 w piątki w godz. 15.00 - 17.00

PRAWNIK
tel. 600 077 540  w środy w godz. 15.00 - 17.00


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego